Seminārs par kopienu un līdzdalības mākslas projektiem

Seminārs par kopienu un līdzdalības mākslas projektiem
December 9, 2020 Fonds INITIUM

2020. gada 30. oktobrī Siguldā notika seminārs par līdzdalības mākslu, kurā starp dažādu projektu veidotājiem piedalījās arī mūsu – Latvijas kopienas teātra kustības pārstāves – Ieva Niedre un Sandija Santa. Pasākuma videoierakstu joprojām iespējams noskatīties Culture Lab Facebook lapā, spiežot šeit.

PROGRAMMA:

11:00 Līdzdalības māksla: paveiktais, atziņas un rokasgrāmata kopienu mākslas projektu veidotājiem Latvijā Ilona Asare, biedrība “CultureLab”

11:20 Līderība kopienu mākslas projektā. Video prezentācija Režisore Krista Burāne Satikšanās pašizziņai un pašapziņai. Video prezentācija Āraišnieku – Anda, Elizabetes un Inetas pieredzes stāsts 11:45 Līdzdalības mākslas projekti iedvesmai: projektu prezentācija un diskusija Diskusiju vada Jolanta Borīte, Siguldas novada kultūras centra “Siguldas devons” vadītāja

1. Publiskās mākslas programma “KOPĀ” Līga Lindenbauma, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra programmas vadītāja

2. Siguldas kopienas dārzs “AUDZ” Nora Gavare, dizainere, kopienas dārza veidotāja

3. “KINGS”. Izrāde par kādas mazpilsētas sapņiem Sandija Santa, dramaturģe un režisore, kopienas teātra izrāžu veidotāja

4. Popes mākslas un mūzikas festivāls “VĀRTI” Dace Vašuka, festivāla organizatore, Popes aktīviste 13:00 Noslēgums

 

Līdzdalības mākslā vai kopienas mākslā (tulkojumā no angļu valodas participative arts vai community arts) auditorija tiek tieši iesaistīta radošajā procesā un mākslas darba satura veidošanā, ļaujot kļūt par līdzautoru. Kopienas mākslas aktivitātes ir balstītas profesionālo mākslinieku dialogā ar vietējo sabiedrību, iesaistot auditorijas, kas citkārt varētu nepiedalīties mākslas aktivitātēs. Mērķis šādām aktivitātēm ir ne tikai māksliniecisks, bet arī sociāls, veicinot kopienas saliedēšanu un sociālo aktīvismu.

0 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*